boray-developments-logo-by

Bize Ulaşın

5 Terkan Plaza Karaoğlanoğlu
Girne KKTC

+905338473838

Bizi Takip Edin!

Neden KKTC?

Güzel, Huzurlu, Kazançlı…

Bozulmamış doğal güzelliği, huzurlu ve sakin yaşamı, çocuklarınızı güvenli bir ortamda yetiştirme imkanı, zengin sosyal imkanları, cazip ve karlı yatırım fırsatları ile Kuzey Kıbrıs sizi bekliyor.

25 Üniversite  ve yüksek standartlı birçok otel yatırımı ile gelişmeye devam eden Kuzey Kıbrıs, yapacağınız yatırıma çok yüksek kira getirisi sağlıyor.

Boy caucasian with smartphone walking in street at Europe

1

Avrupa Standartlarında Yaşam
A family living room with French windows and a large comfortable corner sofa, seen in daylight, incidental people in shot

2

Rahat ve Güvenli Yaşam
Akamas peninsula coastline on the island of Cyprus. This National park has a semi-arid climate and vegetation. Sea turtles lay their eggs on the beaches.

3

 İklim
Sea waves and sandy beach at sunset

4

Deniz / Kumsal
View of old buildings of the authentic Cyprus village in mountains

5

Tarihi ve Kültürel Değerlerin Zenginliği
School friends at the university

6

 Eğitim
Yellow quiet beach along road with parking on early morning and yet uncrowded on sunny day in mediterranean Sea in Saint Aygulf near Frejus Cote d'Azur, France

7

Turizm
Powerful and ecological energy concept - Windmill for electric power production.

8

Alt Yapının Hızlı Gelişimi
Happy women with shopping bags enjoying in shopping. Consumerism, shopping, lifestyle concept

9

Alışveriş
Grilled Halloumi Cheese salad with fresh vegetables

10

Yemek Kültürü
Real estate market concept. House icon with keys. Mock up. Copy space. Top view

11

Gayrimenkul Sektörü

KUZEY KIBRIS

Burası KUZEY KIBRIS, Tarihin her döneminde, stratejik, politik, ticari ve dini sebeplerden dolayı her zaman istenilen ve cazibesi hiçbir zaman yitirilmeyen ada…

Burası KUZEY KIBRIS, ilk medeniyet ateşinin yakıldığı Neolitik yerleşim yerleri, Roma döneminin görkemini yansıtan antik şehir krallıkları, Haçlı Seferleri’nin sığınak yeri, Fransız hanedanlarından Lüzinyanların en ihtişamlı ülkesi, Venedikli tüccarların doğudaki en önemli limanı, ve Osmanlı’nın Doğu Akdeniz’deki en güçlü kalesi…

Burası KUZEY KIBRIS, İngiliz yazar William Skakespeare’in ünlü Othello trajedyasını yazarken ilham oldığı Liman kalesinin bulunduğu yer…

Burası KUZEY KIBRIS, Ünlü çizgi film karakteri yaratıcısı Walt Disney’in ‘Uyuyan Güzel’ ine konu olan St.Hilarion kalesinden esinlendiği ülke…

Burası KUZEY KIBRIS,  Doğu Akdeniz’deki en muhteşem Gotik eserlerin yer aldığı, tarihin gizemli temsilcisi…

Burası KUZEY KIBRIS, Leonardo Da Vinci’nin Mağusa’nın şehir savunma planına katkıda bulunduğu, ve paha biçilmez eseri ‘İsa’nın son akşam yemeği’ tablosundaki masa örtüsündeki çizimi, Kıbrısa ait ‘Dare Motifi’li Lefkaradan esinlendiği ada…

Burası KUZEY KIBRIS, Lawrance Durellin Acı Limonları yazdığı, Kıtalararası İnanç yollarının kesiştiği Da Vinci’nin şifresi kitabına konu olan tapınak Şövalyelerinin Aslan Yürekli Richard’tan 100 bin Bizans altınına satın aldığı ve bir yıl egemenliğini sürdüğü ada…

Burası KUZEY KIBRIS, Aşk ve Güzellik tanrıçası, Afrodit’in doğduğu, Adonis ile aşkının geçtiği, kendi yapmış olduğu kusursuz kadın heykeline aşık olup ona can veren sanatçı Kral Pygmalion’un ölümsüz mitolojik aşklarına tanıklık eden sevgi adası…

Burası KUZEY KIBRIS, 10 bin yıllık tarihi ve kültürel mirasın zenginliği, yılın 300 gününden fazla içinizi ısıtan güneşli ve huzurlu ortamı, muhteşem doğası ve ellenmemiş kumsalları ile sizi kucaklamaya hazır.

1 – Rahat ve Güvenli Yaşam

Kıbrıs’ta yaşam şartları diğer ülkelere kıyasla çok daha rahat ve kolay. Kıbrıs’ta kendinize zaman ayırabileceğiniz, huzur bulabileceğiniz ve korkusuz yaşayabileceğiniz bir yaşam sürmek hiç de zor değil. Adanın en turistik ve popüler şehirlerinde dahi genel olarak güvenlikle ilgili sorun yaşamazsınız.

2 – Avrupa Standartlarında Yaşam

Commonwealth ülkesi olması itibariyle Kuzey Kıbrıs’ta İngiliz kültürü hakimdir. Bu nedenle Avrupa standarları gelişmiş, yüksek bir medeniyet ve eğitim seviyesi vardır.Yine buna bağlı olarak nüfusun çoğunluğu İngilizce konuşabiliyor.

3 – İklim

Akdeniz’in en güzel adalarından biri olan Kıbrıs’ta iklim de en az adanın kendisi kadar cezbedici. Yılın 12 ayında güneşin sıcak yüzünü gösterdiği Kıbrıs’ta yaz tatilini neredeyse 6 aya kadar uzatabilir, ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde de rahatlıkla denize girebilirsiniz. Kış ayları kısa ve az yağışlıdır. Soğuk rüzgarlar, don ve kar kavramları, Kuzey Kıbrıs için bilindik şeyler değildir.

4 – Deniz / Kumsal

Doğanın muhteşem güzellikler sunduğu Kuzey Kıbrıs’ın berrak denizleri ile altın sarısı kumsalları misafirlerini bekliyor. Altın Kumsal, Karpaz Yarımadası’nda 2 km boyunca uzanan muhteşem sahili ve masmavi sularıyla, Akdeniz’in en bakir sahillerindendir. Dünyanın en güzel ve en temiz kumsallarını bulabileceğiniz bu güzel adada yaz aylarında denizlerdeki su sıcaklığı 28 derece olmaktadır.

5 – Tarihi ve Kültürel Değerlerin Zenginliği

Tarih boyunca cazibe merkezi olan Kıbrıs, gelmiş geçmiş tüm medeniyetlere ev sahipliği yaparken, kültürlerine de sahip çıkarak topraklarında barındırmıştır. Her adımda tarihin izlerine rastlamak, geçmişin gizemli tanıklığını yapmak mümkündür. Vededik, Lüzinyan, Bizans, Osmanlı, İngiliz ve daha nice izler. Güzelyut/Lefke’de Soli Şehri, Vouni Sarayı ve St. Mamas Manastırı, Girne’de Girne Kalesi, Bellapais Manastırı, St. Hilarion Kalesi, Lefkoşa’da Venedik Surları, St. Sophia Katedrali, Arabahmet Evleri, Büyük Han, Gazimağusa’da Venedik Sarayı, Namık Kemal Zindanı ve St. Nikolas Katedrali, İskele – Karpaz’da ise Salamis Antik Kenti, St. Barnabas Manastırı, Apostolos Adreas Manastırı sizleri bekleyen kültürel mirasın sadece ve sadece birkaçı.

6 – Eğitim

Ökul öncesinden üniversite sona kadar dünya standarltlarında İngilizce eğitim olanağı bulunmaktadır.

7 – Turizm

Turistik konaklama tesisleri her kesimden tatilciye beklentilerine fazlası ile cevap veren farklı alternatifler sunmaktadır. Hem lüks oteller, hem aile işletmeleri hem de son yıllarda yapılan Butik ve Eko turizm otelleri ile sizlere değişik seçenekler sunar. Ayrıca ABD, Almanya, Çin, Avusturalya gibi dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren kumarhaneler ülkemizde de yasal olarak faaliyet göstermektedir. Özellikle adada bulunan 5 yıldızlı otellerde faaliyet gösteren kumarhaneler, kumar turizmi olarak fazlasıyla ilgi görmektedir.

8 – Alt Yapının Hızlı Gelişimi

 • 2015 yılında, KKTC Su Temin Projesi kapsamında dünyada ilk ve tek olan askıda borulu deniz geçiş sistemi ile Türkiye’den Akdeniz’in 250 m altından geçirilerek KKTC’ye su getirildi. Proje ile; KKTC’nin uzun vadeli içme suyu ihtiyacı karşılanmış olacak ayrıca tarımsal sulama ile bu bölgede yaşayan çiftçilerimize yıllık 80 Milyon TL ilave gelir artışı sağlayacaktır.
 • Türkiye Cumhuriyeti’nden ülkemize Elektrik enerjisinin getirilmesi ile ilgili çalışmalar başlatılmıştır. Elektriğin adamıza gelişiyle birlikte ülkede elektrik kullanımındaki maliyetin düşmesi, temiz enerjinin kullanımı, ve birçok ülkeye elektrik enerjisi satabilecek olması gibi birçok avantaj sağlayacaktır.
 • 2019 yılı sonuna tamamlanması planlanan 6 kat daha büyük Ercan Havaalanı projesi ile Yeni Ercan Havaalanı’nı uluslararası uçuşlara açmak hedefleniyor.
 • Kuzey ve dogu sahil yolları dahil duble yol ağının tamamlanması ile ülkeyede daha güvenli ve kolay ulaşım sağlanacaktır.
 • KKTC’deki telefon ve elektrik kurumlarının özelleştirmeyle verimliliğin artması planlanmaktadır.
 • Ülkedeki İnternet altyapısı 5G ye yükseltiliyor
 • Mağusa Yük Limanı’nın bölgeden kaldırılarak Kalecik bölgesine taşınmasıyla birlikte şu anki mevcut Mağusa Yük Limanı’nın turizm limanına dönüştürülerek kentin yeniden tarihle ve turizmle buluşmasını sağlayacaktır. Proje, açık alan amfitiyatro, konser salonu, kültürel mekanlar, müze, oteller, konferans merkezi, deniz tesisleri, spor alanları, ticaret ve eğlence alanları ve kruvaziyer terminali gibi birçok alanı kapsıyor.

9 – Alışveriş

Ülkede birçok dünya markasını, Türkiye ve Avrupa’ya göre çok daha uygun fiyata satın alma fırsatına sahipsiniz. Yine ülkede sigara ve içki fiyatları Türkiye’ye göre neredeyse yarı yarıya daha ucuzdur.

10 – Yemek Kültürü

Kıbrıs denilince aklımıza gelen ilk şeylerden birisi nefis yemekleri tabii ki. Kıbrıs’ta denenmesi gereken ve  sadece Kıbrıs’ta yiyebileceğiniz yemeklerden birkaçı:

 • Hellim Peyniri
 • Ceviz Macunu
 • Magarına Bulli
 • Şeftali Kebabı
 • Lalangı
 • Molehiya
 • Gullurikya
 • Samarella
 • Fırın Kebabı (Kleftiko)

11 – Gayrimenkul Sektörü

Son zamanların en önemli gayrimenkul yatırım duraklarında biri olan Kıbrıs hem yatırımcıların hem de tatilcilerin ilk durağı haline gelmiştir. Özellikle Avrupa ülkelerinden oturma izni almak son derece zorlu şartları gerektirirken Kıbrıs’ta sadece ev alarak kısa sürede oturma iznine sahip olabilirsiniz. Kıbrıs’ta yatırımın geri dönüş hızı ise döviz bazında 8-12 yıl arasında değişmektedir ayrıca birçok projede kira garantisi bulunmaktadır. Böylece gayrimenkulunuz kendi kendini öder duruma gelmektedir. Kiraların ve fiyatların döviz olması itibariyle gayrimenkuller değerini korumakta ve döviz bazında artış göstermektedir. Kıbrıs’ta her an çözüm olasılığı itibariyle, adada Avrupa Birliği ve dünyayla bütünleşme olasılığının beklentisi bulunmaktadır.

Bunları Biliyor muydunuz?

 • Walt Disney’in ünlü ‘Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’ isimli çizgi filminde canlandırılan kalenin Saint Hilarion Kalesi’nden esinlenerek yapıldığını biliyor muydunuz?
 •  Salamis Antik Kenti’nin %97’sinin hala daha deniz ve kumun altında gömülü olduğunu biliyor muydunuz?
 • Roma İmparatoru Julius Ceasar’ın ünlü generali Mark Anthony’nin (Marcus Antonius) Kıbrıs Adasını aşkının bir ifadesi olarak Mısır Kraliçesi Kleopatra’ya hediye ettiğini biliyor muydunuz?
 • M.Ö 300 yılına tarihlenen ve dünyanın bilinen en eski batık gemilerinden biri olan Girne Batığı’nın Girne Kalesi’nde sergilendiğini biliyor muydunuz?
 • Ünlü İngiliz Yazar Lawrence Durell’in 1953 – 1956 yılları arasında Beylerbeyi (Bellapais) köyünde yaşadığını ve  ‘Bitter Lemons’ isimli eserini burada yazdığını biliyor muydunuz?
 •  Beşparmak Dağları’nın güney yamacında yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayrağı’nın 450×225 metre ölçüleri ile dünyadaki en büyük boyanmış ve ışıklandırılmış bayrak olduğunu biliyor muydunuz?
 • Ada’da sevilen bir içecek olan ‘Brandy Sour’un ilk olarak 1947 yılında Kıbrısı ziyaret eden Mısır Kralı Faruk için keşfedildiğini biliyor muydunuz?
 •  İngiliz yazar William Skakespeare’in ünlü Othello trajedyasını yazarken ilham oldığı Liman kalesinin bulunduğu yer olduğunu biliyor muydunuz?
 • Aşk ve Güzellik tanrıçası, Afrodit’in doğduğu, Adonis ile aşkının geçtiği, kendi yapmış olduğu kusursuz kadın heykeline aşık olup ona can veren sanatçı Kral Pygmalion’un ölümsüz mitolojik aşklarına tanıklık eden sevgi adası biliyor muydunuz?
 • 104 yaşında yamaç paraşütü ile St. Hilarion Kalesi semalarından Girne sahillerine uçan Margaret Mackenzie Mcalpine (Peggy) isimli Kıbrıs sevdalısının, bu uçuşla Guinness Dünya Rekorunu elde ettiğini biliyor muydunuz?
WhatsApp chat